Zoo 2 – návod, rady, tipy.

Zoo 2 – návod, rady, tipy

Simulace chodu zoologické zahrady je založená na jednoduchém principu: stavíte zoo a lákáte návštěvníky na různá zvířata v ohradách a pavilonech. Návštěvníci u u vás utrácejí peníze, které zpětně investujete do rozšiřování zahrady. Pokud jste hráli My Free Zoo, je princip v podstatě totožný.

Peníze a diamanty

V hře jsou dva typy peněz: klasické herní dolary a bonusové diamanty. Dolary Vám přinesou návštěvníci prostřednictvím vstupného a toho, co utratí na stáncích (záchody tentokrát peníze nenesou), získáte je taky za plnění úkolů nebo za postup do další úrovně. Nikdy jich není dost, aspoň ze začátku.

Vstupné do pokladny přibývá cca 1 za minutu. Jeho výše závisí na počtu návštěvníků, čím víc, tím vyšší vstupné. S pěti návštěvníky je vstupné 2 dolary, když máte 65 návštěvníků, je už 17 dolarů.

Zoo2 peníze
Pokladna a stánky, tam získáváte peníze pro další rozvoj zoo.

Diamanty se získávají hůře ve hře, sice je občas dostanete za nějaký úkol nebo za pozvání dalších hráčů, ale moc jich není. Můžete si je koupit za reálné peníze, jeden diamant vychází cca na 2,50 Kč, ve hře ho můžete směnit za 250 dolarů. Pokud nechcete diamanty dokupovat a hrát víceméně zadarmo, diamanty šetřete na bonusová zvířata a za dolary je nesměňujte.

Jak získat dolary? Spokojení návštěvníci

  • Čím víc návštěvníků, tím více vstupného a tím větší útrata v zoo.
  • Postupně zahradu rozšiřujte. Každé další zvíře přivede víc návštěvníků.
  • Ze začátku nekupujte moc zvířat stejného druhu, do ohrady stačí jedno, dvě.
  • Sledujte, co se návštěvníkům honí hlavou. Chtějí-li záchod, postavte jim záchod, chtějí-li kytičky, zasaďte jim květiny, keře nebo stromy.
  • Starejte se o zvířata a rostliny, vysypávejte koše. Jen tak budete mít v zoo maximum návštěvníků a nejvyšší vstupné.
  • Zbytečně neutrácejte. Soustřeďte se další ohrady a další druhy.
  • Buďte trpěliví. Hra není na minuty a hodiny, spíše na dny. Vylepšete zahradu, nechte ji být a vraťte se k ní za pár hodin.

Využívejte truhly a dílky staveb

Z truhel, od přátel a z tomboly získáváte dílky zvířat, staveb, dekorací a ostatního vybavení zoo. A nemusíte čekat, až budete mít všechny dílky daného vybavení: když některé dílky prodáte, získáte lístky. A za lístky si naopak můžete chybějící dílky koupit.


Zoo2 dílky staveb

Zejména ze začátku se vyplatí prodávat vzácné dílky (modré, fialové a zlaté), stejně byste toto vybavení nyní neužili (je k vyšším typům ohrad či zvířat, na což ze začátku nemáte potřebnou úroveň). Za lístky si pak zkompletujte dílky toho, co právě potřebujete.

Takto získané vybavení můžete i prodat a tak získat opět tolik potřebné dolary.