My Free Zoo – návod, rady, tipy.

My Free Zoo

Simulace chodu zoologické zahrady je založená na jednoduchém principu: stavíte zoo a lákáte návštěvníky na různá zvířata v ohradách a pavilonech. Návštěvníci u u vás utrácejí peníze, které zpětně investujete do rozšiřování zahrady.

Peníze a diamanty

V hře jsou dva typy peněz: klasické herní dolary a bonusové diamanty. Dolary Vám přinesou návštěvníci prostřednictvím vstupného a toho, co utratí na stáncích a záchodech, získáte je taky za plnění úkolů nebo za postup do další úrovně. Nikdy jich není dost, aspoň ze začátku.

Vstupné do pokladny přibývá cca 1 za minutu. Jeho výše závisí na počtu návštěvníků, čím víc, tím vyšší vstupné. S pěti návštěvníky je vstupné 2 dolary, když máte 65 návštěvníků, je už 17 dolarů.

Diamanty se získávají hůře ve hře, sice je občas dostanete za nějaký úkol nebo za pozvání dalších hráčů, ale moc jich není. Můžete si je koupit za reálné peníze, jeden diamant vychází cca na 2,50 Kč, ve hře ho můžete směnit za 250 dolarů. Pokud nechcete diamanty dokupovat a hrát víceméně zadarmo, diamanty šetřete na bonusová zvířata a za peníze je nesměňujte.

Jak získat dolary? Potřebujete spokojené návštěvníky:

  • Čím víc návštěvníků, tím více vstupného a tím větší útrata v zoo.
  • Postupně zahradu rozšiřujte. Každé další zvíře přivede víc návštěvníků.
  • Ze začátku nekupujte moc zvířat stejného druhu, do ohrady stačí jedno, dvě.
  • Požívejte víc druhů ohrad pro jeden druh zvířat – návštěvníků přijde víc. Např. jednu ovci dejte do luční ohrady, druhou do skalní.
  • Sledujte, co se návštěvníkům honí hlavou. Chtějí-li záchod, postavte jim záchod, chtějí-li kytičky, zasaďte jim květiny, keře nebo stromy.
  • Starejte se o zvířata a rostliny, vysypávejte koše. Jen tak budete mít v zoo maximum návštěvníků a nejvyšší vstupné.
  • Zbytečně neutrácejte. Soustřeďte se další ohrady a další druhy.
  • Buďte trpěliví. Hra není na minuty a hodiny, spíše na dny. Vylepšete zahradu, nechte ji být a vraťte se k ní za pár hodin.