Forge of Empires.

Forge of Empires – nejenom výlet do historie

Forge of Empires je budovatelská strategie napříč historií. Začínáte pěkně od píky v době kamenné a pomocí stále novějších technologií se dostanete do dalších období lidských dějin. Postupným vývojem získáváte vliv nad územím, stále větší moc a silnější i novější vojenské jednotky.

Forge of Empires
Takhle nějak každý začíná…

Od malého vesnického kmene až po mocné impérium, ze kterého čiší respekt a síla. Každý věk je v něčem specifický a záleží na vás, kam to napříč epochami dotáhnete. Objevujte nové budovy, vyvíjejte město a získejte mocenský vliv v dalších lokacích. Díky tomu získáte další bonusy pro svoji herní strategii a odemknete nové možnosti výzkumu. Čeká na vás celý kontinent plný možností, bitev a dobrodružství v komunikaci s ostatními hráči.

Vaše město

Zaměřte se na stavbu svého hlavního města. S pomocí rozmanitých budov musíte zajistit stabilní přísun surovin a peněz, abyste mohli vyvíjet nové technologie a vynálezy a postoupit do nového věku. Spolehlivá infrastruktura vám umožní rekrutovat také vojenské jednotky, se kterými absolvujete nejednu epickou bitvu.

Forge of Empires
… a takto vypadá městečko na přelomu doby bronzové a železné.

Budovy

Každá budova má svůj význam, takže musíte pečlivě plánovat dopředu, k čemu vám bude užitečná. Díky specifickým vlastnostem můžete do titulu promítnout rozmanité herní styly. Ať už se soustředíte na vojenskou sílu, nebo naopak na diplomacii a obchody, dané budovy vám v každém směru vyjdou vstříc. Samozřejmostí je spokojené obyvatelstvo, které vám bude sloužit. Postavte kulturní budovy pro jejich zábavu a snažte se vyvážit všechny složky do dokonalé prosperity.

Naplánujte každý útok

Na mapě kontinentu vás čekají bohaté provincie, které můžete obsadit za účelem zisku dalších surovin. Budete o ně bojovat nebo je kupovat? Záleží na vašem rozhodnutí a možnostech vašeho města. Postupem času narazíte stále na větší odpor nepřátel, a tak své ataky musíte náležitě promyslet, namíchat správný poměr jednotek a zjistit co nejvíce o síle soupeře. Každý typ vojáků má své silné i slabé stránky, některé se uplatní v boji zblízka, jiné zase na dálku nebo proti jízdě.

Forge of Empires bitva
Bitvy probíhají na hexagonovém plánu.

Jak budete kooperovat s ostatními?

Ve vašem okolí se nalézají další hráči Forge of Empires, se kterými můžete komunikovat nebo obchodovat. Navštivte jejich město a dejte o sobě vědět – vyšlete tam vojsko nebo naopak zkrášlíte jeho městečko? Za každou motivaci získáváte peníze a speciální plány budov, se kterými získáte další zvýhodnění. S pomocí vojska zase můžete město dokonale vyrabovat, ale pokud se do hry vloží cech, může se následující den karta obrátit a na vás vaše rozhodnutí války tvrdě dopadne. Uděláte si z dalších hráčů přátele nebo rivaly?