The Settlers Online.

The Settlers Online

Online prohlížečové hry jsou žánrem, kterému prudce stoupá popularita po celém světě. Dokonce je tento žánr natolik populární, že někteří tvůrci klasických her tvoří a vydávají verze upravené speciálně pro potřeby prohlížečových hráčů. To je i případ hry The Settlers Online, která vychází ze série The Settlers, která vychází už od roku 1994 a její nejnovější klasická verze je již sedmou generací této hry. Zní to neuvěřitelně, ale The Settlers jsou nyní dostupní také v online podobě.

Postavte si své středověké království

Celá hra pojednává o osadnících a přirozeně se odehrává ve středověku, což je velmi oblíbené herní období, které využívá mnoho her. Tak jako u ostatních online strategií tohoto druhu je i zde vaším cílem budovat svoje vlastní město a dovést ho k maximální prosperitě. Začínáte v podstatě s nulou a vše si musíte vybudovat od naprostého základu. Musíte přitom dbát o dobro svého lidu a také svoje město chránit před nekončícími nájezdy banditů, kteří chtějí město vydrancovat. A není to nic jednoduchého, a už vůbec ne ze začátku. Musíte si tedy co nejdříve sehnat dostatečné množství zkušenostních bodů, které následně směníte za nové prvky a vylepšení ve hře. Hlavně zpočátku to nebude vůbec jednoduché.

Budovatelská strategie zdarma

Jde o budovatelsko-bojovou strategii, takže hlavním bodem jsou samozřejmě zdroje. Těch musíte mít stále dostatek, jinak budou lidé hladovět, nebudou mít z čeho stavět a vojáci nebudou mít jak bojovat. Vylepšovat musíte také svoje budovy, aby byly odolnější proti nájezdům. Samozřejmostí je pak cvičení armády, která vás při správném vedení ochrání.

Pod hrou The Settlers Online je podepsána společnost Ubisoft, která je v herním světě opravdovým pojmem. A protože doba pokročila a trendy jsou dnes úplně jinde, je celá hra zdarma s možností vylepšování vlastností rychleji za reálné peníze.