Magic: The Gathering Arena.

Magic: The Gathering Arena

Karetní strategická fantasy hra převedená do počítačové podoby. Kdy někdy “medžiky” hrál, bude nadšený. Hra si zachovala vše podstatné, co ji činilo tak úžasnou a hratelnou: stavění balíčku, vymýšlení strategií, variabilitu díky spoustě typů karet.

Magic: The Gathering Arena
Další karty získáte z booster balíčků.

Kdo MTG nikdy nehrál: postavíte si vlastní balíček z dostupných karet, vykládáte země, které jsou zdrojem magické many, čerpáním many pak vykládáte nestvůry, sesíláte kouzla a reagujete v boji pomocí rychlých efektů. Cílem hry je samozřejmě připravit protivníka s pomocí svých karet připravit o 20 životů dřív, než totéž udělá on vám.

Oproti Hearthstone je Magic: The Gathering Arena o něco složitější hra, ale nebojte, tutoriál na začátku vás rychle do mechaniky hry, struktury herního kola a soubojů příšer rychle zasvětí.

Magic The Gathering Arena
Takto vypadá hrací pole.

Hra se instaluje a je zdarma. Nové karty získáte prostřednictvím tzv. boosterů buď za zlato, to vyděláváte hraním, nebo za drahokamy, které lze zakoupit v obchodě. Těmi lze kvalitu herních balíků zvyšovat rychleji, nicméně k úspěchu ve hře potřeba nejsou.