Imperia online.

Imperia Online – teď začíná válka!

Online hry jsou v dnešní době obrovským tahákem. Díky široké škále dostupných žánrů a tematických zaměření si vybere opravdu každý. Mezi jednu z mnoha oblíbených online her dnešní doby patří Imperia Online, která, jak už název může vypovídat, se odehrává ve středověku. Vaším úkolem bude, jak jinak, vybudovat mocnou říši, na kterou si nikdo nepřijde ani po stránce ekonomické, ani po stránce vojenské.

Kolonie a provincie

A protože každá mocná říše měla ve středověku svoje kolonie a provincie, i Imperia Online se točí právě kolem kolonizace a budování provincií. Herní svět tvoří velký kontinent, na který se vejdou desetitisíce království. Hrát můžete za dvě rasy, z nichž za každou se hraje trochu odlišným stylem, protože každá má jiné plusy a mínusy. To dává hře úplně jiný rozměr a dává tak každému hráči příležitost hrát stylem, který mu více vyhovuje.

Populace

Samozřejmě se ale musíte v první řadě starat o svoje občany a o to, aby populace rostla, protože říše bez lidu nemá žádnou šanci obstát. Proto musíte stavět domy a především svůj lid dostatečně zásobovat jídlem. A jako správný vůdce máte také možnost vybírat od svých lidí daně. Ale opatrně, abyste je nepřivedli na mizinu a nepřiměli ke vzpouře.

Online strategie zdarma

Musíte ale pečovat i o svou infrastrukturu a proto je více než vhodné investovat do výzkumu architektury. Poté budete moct stavět odolnější budovy. Věnujte se také rozvoji obchodu a diplomacie. V neposlední řadě jsou tady vojenské jednotky, se kterými můžete vést bitvy a také bránit svojí říši před nepřáteli. Svoje vojáky si ale musíte pravidelně cvičit a udržovat jim dobrou morálku, jinak se vám vaše armáda rozsype, bude rychle rozprášena a vám zůstanou jenom oči pro pláč.

Imperia Online je samozřejmě zcela zdarma a to pro všechny hráče. Pokud ale chcete, můžete si koupit různé bonusy pomocí mikrotransakcí, které jsou v dnešních hrách velmi oblíbeným prvkem.