Ikariam.

Ikariam – od úrodné hroudy k mocnému impériu

Všechny suroviny mají svůj význam a každá z nich vám pomůže postavit potřebné stavby. Vybudujte silou infrastrukturu a zajistěte stabilní chod vaší polis. Od počátku jsou to právě suroviny, které rozhodují o tom, jak rychle se dostanete do té pravé akce. S pomocí dělníků můžete ihned začít těžit potřebné stavební materiály. Navíc můžete s ostatními hráči vytěžit ze surovinových zdrojů maximum. Jakmile máte dostatek surovin, jste připraveni na rozšiřování města. Vždy však musíte myslet na to, abyste měli všech surovin dostatek. Správná ekonomická základna vám umožní rozšiřovat vaše pole působnosti ve všech směrech. Každá složka hry vyžaduje různé suroviny, a tak se bez plných skladů rozhodně neobejdete.

Nejdůležitější budovy

V akademii vyzkoumáte nejrůznější vynálezy a nástroje, které vám otevřou nové možnosti a strategické postupy. V kasárnách na vás čekají vojáci, které je však třeba nejdříve vycvičit a pak se můžete pustit do boje.

Velmi důležitý je také obchodní přístav s vaší flotilou, díky které se vám otevřou různorodé obchodní cesty. Každý hráč zde touží rozšířit své území, a tak s nimi jednoduše můžete vyměnit nepotřebné suroviny. O veškerém dění vás navíc informují vaši rádci. Tyto “hlavy pomazané” mají na starost jednotlivé rezorty, a tak budete mít optimální přehled nad vojenskými úspěchy armády, novými vynálezy nebo uskutečněnými transakcemi.

Budovy lze navíc vylepšovat. pro ještě lepší možnosti a uplatnění ve světě Ikariam je upgrade budov velice důležitý. S tím rovněž souvisí pořádná zásoba surovin, a tak využijte specifické vlastnosti ostrova naplno.

“Já jsem panovník a vy moji poddaní”

Ve vašem městečku postupně přibývají obyvatelé, které využijete k těžbě a tím ještě rychlejšímu získávání potřebných materiálů (síra, dřevo, mramor, víno a krystalické sklo). Samozřejmostí je spokojenost obyvatel, o kterou se starají další budovy nebo příděly (klasika hospoda 🙂 a pod.). Za tímto účelem jistě oceníte možnost změnu pohledu. Podívejte se nejenom na své město, ale také na celou mapu ostrova nebo rovnou světa. Jakmile budete připraveni a mít dostatečně silnou polis, můžete expandovat na nové území a rozšířit svou vládu pevné ruky do dalších míst. Volte ale pečlivě. Počet míst je omezen a každá volná kolonie je specializovanou na určitou surovinu, díky čemuž se dostává do hledáčku dalších hráčů. Buďte rychlí a nenechte se připravit o nerostné bohatství.

Diplomatická činnost – základ vítězství

Navažte komunikaci a přátelství s hráči v okolí, vytvořte alianci, obchodujte, buďte s nimi v míru nebo jim naopak vyhlaste válku a odnášejte si od něho haldy cenných surovin jen pro sebe. Postavte potřebnou budovu a přidejte se k ostatním. Při spolupráci s ostatními hráči máte k dispozici další strategické linie, které můžete rozvíjet správnou komunikaci. Jako samotář navíc zvyšujete potenciální nebezpečí, že vaše město bude na druhý den vydrancované jako firemní “bagetomat” v pátek odpoledne. Hezkou zábavu.