HAWKED.

HAWKED je nová PvPvE střílečka, ve které budete spolu s dalšími renegáty hledat artefakty a drtit monstra a nepřátele na tropickém ostrově plném pokladů. K tomu všemu budete potřebovat výcvik a zbraně, které získáte na lodi, ze které se budete vydávat na výpravy a s kořistí se na ní vracet.

Hawked

Pokud se Vám líbila hra Fortnite nebo RAID: Shadow Legends, zkuste i HAWKED.

HAWKED

Na ostrově X-Isle existovala kdysi mocná lidská civilizace, která po sobě zanechala velkolepé chrámy a mocné artefakty. Nyní ostrov obývají zmutovaní plazi, kteří artefakty shromažďují a využívají. Organizace GRAIL proto najímá renegáty, kteří se na ostrov vypraví, a za velkolepou odměnu artefakty získají zpět.

Ve hře HAWKED začínáte na lodi Riftwake, kde získáte základní vybavení, v osobní kajutě skladujete své vybavení a získané trofeje. V tréninkovém prostoru pak můžete vyzkoušet nejrůznější zbraně a herní módy, se kterými se setkáte na ostrově X-Isle. Na loď se vrátíte s kořistí, kterou pak vyměníte s GRAILem za zkušenost, odměnu a nové vybavení.

Čas vyrazit pro zbraně

Na X-Islu se objevíte na náhodném místě a vaším prvním úkolem je najít si další zbraně, které výrazně zvýší Vaši šanci na přežití a získání pokladů. Zbraně najdete ve skrýších roztroušených po celém ostrově, neotevřené skrýše uvidíte na své mapě. Poblíž zbraní najdete i munici. Kvalita zbraní se v průběhu mise zvyšuje, nezapomeňte proto hledat skrýše i v pozdějších etapách mise. Kromě zbraní a munice sbírejte i modifikátory (mods) a další předměty, které dále zvyšují Vaši odolnost a sílu.

Ještěři, kam se podíváš

Skrýše obvykle hlídají zmutovaní ještěráci. Ripclaw je ještěr s pěknými drápy, který rád bojuje s kýmkoli, dejte pozor, když jich potkáte hodně pohromadě. Croaker je druhá základní verze plaza, která místo boje zblízka vrhá magické ohnivé koule na dálku. Fanatici své plazí spojence chrání a léčí, zaslouží si tedy Vaši pozornost na prvním místě. Slabcale vypadá jako pěkně velká tlustá mrcha, je ale velice hbitá, umí se válet a skákat. Ke všemu všechny zmíněné typy plazích vojáků najdete ve třech verzích: common, elite a champion. Čím lepší, tím hůř se zabíjí.

Malý a hbitý Shroudbasker miluje poklady. Snažte se ho dostat, než Vám zmizí. Kucklehead má sice velkou hlavy, ale používá ji rozhodně k omračujícím útokům, než k přemýšlení. Bývá velice agilní, ale po čase se unaví, a tehdy je čas pro protiútok. Grizzleback se svou silou a brněním představuje jednu z nejtvrdších bestií na ostrově a najdete ho poblíž chrámů a svatyní, které chrání.

Kombinace pro trezor

Abyste mohli otevřít pokladnici s artefakty, musíte najít pět symbolů (Glyphs), které pak zadáte jako kombinaci. Glyphy získáte splněním speciální výzvy: vyluštěním hádanky, zabitím ještěráka nebo úkolem na přesnost. Když výzvu dokončíte, získáte nejen nějaké další cennosti, ale i další schopnosti.

Tak jako nestvůry, i Vy máte různé druhy pohybů. Vedle běhu a jízdě na hoverboardu máte k dispozici Traverser, tichý pohyb, který nespotřebovává Vaši energii. Na ostrově můžete potkat také karavany, které lze přepadnout, dobýt a ukořistit to, co převážejí. Jen pozor, každý boj je hlučný a může přilákat nejen ještěráky, ale i další renegáty.

Jakmile máte pět Glyphů, můžete vyrazit pro hlavní artefakt. Nezapomeňte vzít i další poklady, ale moc se nezdržujte, na mapě uvidí všichni, kdo artefakt nese. Nyní je Vaší úkolem dostat se v pořádku na Exctraction Point, který musíte ubránit před dalšími renegáty. Poté Vás GRAIL vyzvedne zpět na loď, kde vyměníte artefakt za další odměny a máte čas se seznámit s novými schopnostmi a vybavením, než vyrazíte na další misi.