Grepolis.

Grepolis

Webová strategie, která vás přivede do antického Řecka. Vaše malé městečko potřebuje pevnou ruku velitele, ale také stavitele, tak se pusťte do práce. Záleží na vás, jak rychle budete plnit jednotlivé questy, s jakou strategií a v jakém pořadí budete stavět jednotlivé objekty a nakonec vás také výrazně ovlivní aliance, do které se přidáte.

Staré Řecko ve vašich rukách

Zajistěte základní infrastrukturu vašeho antického městečka, obstarávejte suroviny obchodujte a v neposlední řadě také zkoumejte a budujte silnou armádu. Každá z budov má své specifické vlastnosti a cíle a v pozdější fázi hry se bez nich zkrátka neobejdete. A čím více možností, tím lepší strategii můžete aplikovat při boji s nepřáteli. Každá stavba trvá nějaký ten čas, a pokud do toho chcete opravdu šlápnout, zaměřte se na „Senát“, který zkracuje stavební intervaly. Uvidíte, jak celý progres zrychlíte.

Bohatá strategie s podporou řeckých bohů

Kromě soubojů se živými protivníky můžete útočit také na okolní vesničky, ze kterých získáte další kořist nebo bonusové jednotky. Díky tomu se nezačnete nudit ani ve fázi budování města a navíc si postupně si otestujete sílu vojska.

Ve hře samozřejmě nejste sami, kromě ostatních nepřátel hraje velkou roli spojenectví a rozhoduje o tom, zda sklidíte vítězné vavříny, nebo přijdete o všechno. Komunikujte s ostatními, spolupracujte. Buďte neohrožení válečníci nebo se zaměřte na mírová jednání.

Ať už se vydáte jakoukoli cestou, budete potřebovat silné vojsko. To se skládá z rozmanitých typů se specifickými vlastnostmi boje a obrany. Najděte tu správnou kombinaci, která odpovídá vašemu hernímu stylu.

Velkou pomoc vám přinesou samotní řečtí bohové. Zasvěťte každé město některému z bohů a získejte speciální body, díky kterým odemknete unikátní bonusy a bojové jednotky. Zeus, Héra, Athéna a další čekají na vás. Každý z bohů má své specifické atributy, které vám pomohou s těžbou surovin, tréninkem vojska apod. Po bojové stránce vámi vybraný bůh obohatí vaši armádu o speciální jednotky, takže první volbu si pořádně rozmyslete. Jak se bude vaše impérium vesele rozrůstat, další města mohou vzývat jiné bohy, čímž dostanete k dispozici také jiné bonusy a jednotky. To vám dává možnost experimentovat a hledat rozmanité možnosti, jak to všechno namixovat do zničujícího koktejlu pro vaše protivníky. Ani v pokročilé fázi hry se tak rozhodně nebudete nudit. Spíše naopak, s příchodem bohů dostává hra Grepolis zcela nový rozměr a fantastickou hratelnost. To vše zdarma a ve velmi přívětivém herním prostředí, ve které je kladen důraz především na schopnosti hráče, nikoli na plnou peněženku.