Game of Thrones.

Game of Thrones – WINTER IS COMING

Pro milovníky seriálu Hra o trůny je tu komplexní budovatelská strategie hratelná v prohlížeči či prostřednictvím klienta, kterého si stáhnete. Budujete vlastní hrad panství, stavíte armádu a trénujete její velitele, vynalézáte dovednosti a pro to vše sháníte suroviny.

Základem všeho je vaše město, jeho podoba vychází z Králova přístaviště (King’s Landing). Postupně budujete hrad, věž mistrů, kasárna, hradby, nemocnici, maják, přístav, skladiště a mnoho dalších staveb. V okolí města je plocha pro farmy, doly a další surovinová pole.

Současně stavíte armádu, s jejíž pomocí obsazujete další plochy, vyháníte vzbouřence a později bojujete i s dalšími hráči. Armády vedou velitelé, které postupně získáváte. V tréninkových bitvách zprostředkovaných Čarostromem (Weirwood Tree) velitelé získávají zkušenosti a předměty, a tak zvyšují svoje úrovně. Velitelé mají i zvláštní schopnosti, které využívají v bitvách.

Hra o trůny - velitel
Veliteli jsou známé postavy ze seriálu, zde je Varys.

V počátku hry dostáváte úkoly, jejichž plněním se seznámíte s mechanikou hry. Hra je v základu zdarma, za dokoupenou virtuální měnu (černé diamanty) pak můžete získat mnoho boosterů, které Vám hraní zpříjemní. V počátku hry máte boostery k dispozici díky úkolům, dá se tak snadno urychlit stavba, výcvik jednotek či výzkum.

Máte možnost založit vlastní alianci, nebo se k nějaké připojit. Členové aliance si pomáhají jak při stavbách a výzkumech, tak samozřejmě při bitvách.