Fortnite.

Fortnite

Zábavná kooperativně kompetitivní survival hra, kde bojujete o přežití na velké mapě, kterou postupně pohlcuje bouřka, která zničí úplně vše. Na vás je posbírat co nejlepší předměty, zneškodnit ostatní hráče a vyhnout se nebezpečné bouři.

Svět mizí

Po vysazení z létajícího autobusu v barevném světě plném míst k prozkoumávání vyrážíte se spoluhráči získat vybavené a suroviny potřebné k přežití. To vám samozřejmě komplikují jak nepřátelské týmy, tak monstra a pravidelně se zmenšující se území. Kdo nestíhá, nepřežije, vyhrává ten poslední.

Ve hře ale nejde jen o prosté střílení, eliminaci protihráčů a zombíků. Dá se tu také stavět – ať už jednoduchá opevnění, pomocné stavby jako rampy mosty či schody, ale i větší pevnosti. Materiál na stavbu se získává bouráním a ničením čehokoliv ve hře: stromy, budovy, vraky aut, to všechno se mění ve stavební materiál.

Hru lze hrát na všech možných platformách, od klasických PC, přes Macy, Playstation, Xboxy, dokonce i na mobilu. Fortnite od svého uvedení stále patří mezi nejvíce hrané hry napříč generacemi. Říká se o ní, že na ní vzniká silná zavislost.