Aion.

Aion

Svět fantasy je oblíbený nejen v knihách, komiksech a filmech, ale samozřejmě také v počítačových hrách. Fantasy hry patří mezi nejoblíbenější žánr, protože se v nich můžete stát, v podstatě kýmkoliv chcete. Mezi jednu z nejoblíbenějších online her patří Aion, spadající do žánru multiplayerových online her na hrdiny. Hru vyvíjí jihokorejská společnost NCsoft.

Rozsáhlý svět a skvělá grafika

Hra je postavena na úspěšném enginu Crytek, díky kterému vypadá velmi dobře vzhledově a umožňuje procházet velmi rozsáhlým světem, ve kterém žádné dvě lokace nejsou stejné, a ve kterém na vás čekají nejen spousty jiných hráčů, se kterými budete bojovat, ale také mnoho nebezpečných zvířat a příšer.

Vytvořte si postavu

Při začátku hry máte na výběr ze dvou ras. Záleží jen na vás, za kterou z nich budete chtít hrát. Pokaždé máte na výběr z osmi různých povolání, která se v podstatě nijak neliší od těch, které vídáte v ostatních online hrách. Můžete se tak stát bojovníkem, tichým zabijákem, ale samozřejmě také kouzelníkem nebo léčitelem. U každé postavy si můžete zlepšovat její vlastnosti a dovednosti díky zkušenostním bodům, které dostáváte za plnění úkolů.

Vyhrát si můžete také s fyzickým vzhledem svých postav. Dá se říct, že žádné dvě postavy nejsou stejné, protože máte téměř neomezené množství možností. Každá postava má také svojí určitou profesi. K dispozici je jich šest a můžete si vylepšovat svoje dovednosti klidně ve všech najednou, ovšem skutečně dobří můžete být jen v jedné, kterou smíte vyvinout na maximální úroveň s pomocí zkušenostních bodů. Díky profesím si můžete vyrábět suroviny a materiál pro přežití.

Ať už si vyberete jakoukoliv postavu, od určité úrovně dostanete možnost létat. To je velmi motivující, protože díky létání dostává svět Aionu úplně nový rozměr, a samozřejmě i létání se dá různými způsoby upravovat a vylepšovat.